HİZMETLERİNİZ İÇİNBİLGİ BANKASI

Hizmetlerinizi hızlı ve doğru kullanabilmeniz için gerekli dökümanlar ile sorunlarınızı çözümleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alan Adımı LineDC'e Nasıl Transfer Edebilirim?

Alan adı transferinizin yapılabilinmesi için öncelikli olarak şuanda alan adınızın sahibi olarak görülen kurum ile irtibat kurup alan adı transfer kodunuzu almanızı ve transfer kilidinizin kaldırılmasını rica ederim.

Yukarıdaki işlemleri gercekleştirdikten sonra http://www.linedc.com.tr/domainchecker.php?search=bulktransfer adresimize giriş yaparak transfer siparişinizi geçmenizi rica ederim.Transfer sırasında sizlerden EPP Code ,yani transfer kodunuz istenecektir.Yapacağınız bu transfer sipariş ödemesi ile alan adınızı bir yıl daha uzatacağınızın bilgisini sizlerle paylaşmak isterim.


Transfer kodunuz ile transferinizi başlattıktan sonra alan adınızın whois bilgileri diye adlandırdığımız alan adı sahip sorgusunda görülen administrator mail adresine gelecek olan transfer onay mailini onaylamanız gerekmektedir.Bu onay maili içerisinde "approve" kelimesi gecen linke tıklayarak transferinizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Onay verdikten sonra alan adınız üç ila dört iş günü içerisinde kurumumuza transfer olucaktır.

Önemli : Lütfen alan adınızın whois bilgilerini kontrol ederek şayet Reseller Club ile çalışıyor iseniz Movie Services ile alan adınızı aşağıdaki bilgilere transfer edilmesini şuanki domaininizi elinde bulunduran firmadan talep ediniz.

Customer E-mail: info@linedc.com.tr
Customer Number:
6498769