HİZMETLERİNİZ İÇİNBİLGİ BANKASI

Hizmetlerinizi hızlı ve doğru kullanabilmeniz için gerekli dökümanlar ile sorunlarınızı çözümleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alan adlarımı farklı bir firmadaki siteme nasıl yönlendirebilirm?

Alan adınızın alt dns kayıtlarını yönetebilmeniz için linedc.com üzerinde aktif olarak kullanmakta olduğunuz bir hosting hesabınızın olması gerekmektedir.Şayet hosting hesabınız yok ise alan adınızın alt dns kayıtlarını (cname,A Kaydı, MX , TXT) maalesef farklı ip adreslerine yönlendirme ya da kayıtlarınızı eklemenize olanak sağlamamaktayız.


Alan adlarınızın dns sunucu adreslerini hosting hizmeti aldığınız kuruma öncelikli olarak yönlendirmeniz gerekmektedir.Alan adınızın dns yönlendirmesini http://linedc.com/clientarea.php? adresimizdeki kontrol panelinize giriş yaparak ALAN ADLARIM menüsünden değişiklik yapmak istediğiniz alan adınızı sectikten sonra “Tutar” menüsünün hemen alt bölümünde gördüğünüz sağa yatık ok işaretine tıklayarak yönlendiğiniz sayfada alt bölümde göreceğiniz İSİM SUNUCULARI seçeneğinden yönlendirebilirsiniz.


Bu işlemi yaptıktan sonra hosting hizmeti aldığınız firma ile görüşerek "DNS adreslerinin kendi adreslerine yönlendiğini ve xxxx.com  hesabına alias olarak tanımlanmasını istediğinizi" iletebilirsiniz.